Škola jako úřad

Název projektu: Škola jako úřad

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.49/02.0015                                                                                                UDRŽITELNOST PROJEKTU

Celková realizace projektu: 01/2013 – 12/2014

Představení projektu: Tento, námi představovaný, projekt je zaměřen na vytvoření manuálů/postupů řešení konkrétních situací, ke kterým na školách dochází. Vzhledem k tomu, že vedoucí pracovníci musí čerpat z obrovského množství nařízení, předpisů, zákonů apod. a ne vždy se daří situace řešit správným způsobem. Manuál pomůže vedoucím pracovníkům škol k operativnějšímu řešení situací a k eliminaci případných souvisejících opomenutí. Zpružní a zefektivní řízení v daných oblastech.

Potřebnost projektu vychází nejen z potřeb samotných vedoucích pracovníků škol, ale je také potvrzena odborem školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Ústeckého kraje.

Manuál bude řešit následující situace:


Cílová skupina: Cílovou skupinou projektu jsou vedoucí pracovníci škol, tedy ředitelé, jejich zástupci apod., tedy pracovníci, kteří jsou zodpovědní za komplexní či dílčí řešení výše definovaných situací a budou tedy vytvářený odborný manuál využívat. Tito zástupci cílové skupiny se do projektu zapojí v rámci klíčových aktivit 02 – Pilotáž vytvořeného manuálu + kulaté stoly a 03 – Tvorba a tisk finální podoby manuálu, vzdělávací setkání CS. Více viz níže.

Klíčové aktivity projektu:

KA01 – Vyhotovení manuálu pro CS – období realizace – 01 – 10/2013, na této klíčové aktivitě se budou podílet nejen pracovníci managementu projektu, ale hlavně odborníci: metodik, analytický konzultant, a především konzultanti z praxe (zástupci samosprávy z různých odborů, zřizovatele škol, integrovaného záchranného systému, pojišťovny atd.) a konzultanti ze školství. Zde bude vytvořena prvotní verze manuálu, která bude odpilotována a dopracována do finální podoby v dalších klíčových aktivitách.

KA02 – Pilotáž vytvořeného manuálu – kulaté stoly – období realizace – 11/2013 – 05/2014, tato klíčová aktivita bude sloužit k pilotnímu ověření pracovní verze manuálu, kdy se kulatých stolů zúčastní zástupci cílové skupiny, tedy vedoucí pracovníci škol. Těchto kulatých stolů se mohou zúčastnit i konzultanti z praxe či ze školství, jako členové realizačního týmu – pro přímý přenos zkušeností a poznatků od cílové skupiny, ovšem primárně jsou tato setkání určena pro vedoucí pracovníky škol.

V období od listopadu 2013 do května 2014 proběhne 5 kulatých stolů, každého se zúčastní 14 zástupců cílové skupiny a budou zde projednávána 2 z výše uvedených témat. Každý účastník vyplní připravený evaluační arch, na základě kterého bude dopracován manuál do finální podoby.

KA03 – Tvorba a tisk finální podoby manuálu, vzdělávací setkání CS – období realizace – 06 – 12/2014. V této klíčové aktivitě dojde k finalizování odborného manuálu pro vedoucí pracovníky škol a to na základě závěrů z uspořádaných kulatých stolů. Následně proběhnou 3 setkání zástupců cílových skupin, kde dojde ze strany lektora k proškolení zástupců cílové skupiny v práci s vytvořeným materiálem. Místa setkání budou upřesněna dle zájmu příslušníků cílové skupiny.

Kontakt na manažera projektového týmu: Mgr. Karel Psohlavec – vzdelavani@swissconsulting.cz


Manuál pro vedoucí pracovníky škol

Jednotlivá témata Manuálu pro vedoucí pracovníky škol naleznete zde.


Aplikace k projektu Škola jako úřad v mobilu

Stáhnutí a instalace aplikace Škola jako úřad do mobilu:
 
Aplikaci Škola jako úřad stáhneme do mobilu buď z Google play, Windows Store nebo App Store dle operačního systému telefonu.
 
Pro telefony s operačním systémem Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.swissconsulting.skolajakourad
 
Pro telefony s operačním systémem Windows Phone:
http://www.windowsphone.com/s?appid=5badde48-4e56-4fc1-8ec8-5511b3cd91c3
 
Pro telefony s operačním systémem iOS:
https://itunes.apple.com/cz/app/skola-jako-urad/id954992596

 

 

VyhledatMapa stránekVytiskni tuto stránkuPoslat odkaz na tuto stránku › Škola jako úřad projekty, dotace, samostatný, absolvent, škola, právo

© 2021 Insion

Provozovna:

Sykora Swiss Consulting CZ, s.r.o.
Topolová 1234
434 01 Most

Sídlo:

Sykora Swiss Consulting CZ, s.r.o.
Na Pískách 828/33
160 00 Praha - Dejvice

Kontakty:
mobil.:  +420 775 900 735
email:   infoswissconsulting.cz